Šumavské lázně

Parkhotel  byl jednoznačně prvním hotelem v České republice, který od svého slavnostního otevření v červnu 1994 poskytoval a poskytuje relaxační služby.  Filozofie investora hotelu a anglické projektové kanceláře byla zcela jasná. Hotel musí mít svůj Genius loci, ale musí také nabídnout odpočinek a relaxaci.

Šumavské bylinné lázně

Projekt Šumavské bylinné lázně, který nabízí Parkhotel od ledna 2013 je zcela ojedinělý a unikátní v rámci České republiky. Technologicky moderní balneo provoz je výhradně orientován na bylinné procedury včetně koupelí, bylinné páry a zábalů. Hluboké sklepení, přes 4,5 m vysoká kladená klenba Vás podvědomě vrátí do 16. století. Doslova ohromeni zůstanete při vstupu do jeskyně, která je neodmyslitelnou součástí lázeňského provozu a využívá se pro speleoterapii, posílení organismu a celkovou relaxaci. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava. O nabídce jednotlivých procedur a služeb se více dozvíte na www.sumavskelazne.cz nebo kliknutím na ikonu Šumavské lázně.

Nedílnou součástí lázní je relaxační bazén s hvězdou oblohou a podvodním osvětlením. Je otevřen výhradně pro hotelové hosty denně od 7.00 do 21.30 hod. Za poplatek můžete navštívit finskou saunu, k dispozici jsou ochlazovací sprchy. 

Velmi vyhledávaný a oblíbený je Energetický a meditační hotelový park,  kde můžete relaxovat na lavičkách a lehátkách pod korunami staletých stromů. Součástí parku je i suchý Kneippův chodník s chozením v ranní rose. Máte-li pocit, že Vám více vyhovuje aktivní odpočinek, máte k dispozici tenisový kurt s umělým povrchem.  

Přijeďte navštívit lázeňský Parkhotel a Šumavské bylinné lázně.

Hotelové a lázeňské prostory nejsou bezbariérové. Do lázní vede dlouhé jednoramenné schodiště, u lázeňských van nedisponujeme zvedacím zařízením.

Podrobné informace a popisy lázeňských procedur naleznete na www.sumavskelazne.cz